layer-top
layer-bottom

Наша історія

layer-top
layer-bottom
Історична справка
1862р.

Офіційною датою відкриття Березівських вод вважається 1862 рік, хоча в переказах місцевих жителів згадки про цілюще джерело зустрічаються трохи раніше.

1863р.

У 1863р. вивченням цілющих властивостей Березівських вод зайнялися відомі вчені А. М.Бутлеров, Д. П. Лямбль, н. М. Бекетов. Через рік медичний факультет Харківського університету направив в поселення Березове для вивчення лікувальних вод комісію, до складу якої увійшли медики, хіміки, геологи і гідрологи.

За результатами дослідження комісія писала, що «хутір Березово розташований в приємній місцевості, в досить мальовничій долині, оточеній майже з усіх боків покритими молодим лісом пагорбами…Вода головного мінерального джерела, судячи з аналізів професора М.М.Бекетова, виявляє найближчу схожість з водою джерела СПА (Бельгія). Джерела Березовського хутора можуть бути використані при тих же захворюваннях, при яких корисні води”.

Сприятливий відгук комісії про Березівських водах дав привід до утворення на них курорту, який пізніше був перетворений у всесоюзну здравницю.

1890р.

З енциклопедичного словника Брокгауза і Ефрона (1891 р): «…При водах є два готелі і пансіон на 18 нумерів першого рангу в двоповерховій будівлі, при якому знаходиться і курзал; в іншій будівлі 13 нумерів для бідніших хворих і, крім того, 9 окремих дачок 3-8 кімнат. При закладі є постійний лікар з числа професорів Харківського університету, аптека, кумисний заклад, поштове та телеграфне відділення…»

1891р.

Вже з 1890 року вода з Березовського джерела газувалася і поставлялася до царського двору, поширювалася в аптечній і торгових мережах Російської імперії. За радянських часів цією водою постачали судна і підводні човни, що йшли в довге плавання.

1927р.

З 1927р.мінеральну воду почали розливати на заводі «Березівські мінеральні води». Будували його спеціальним чином – в безпосередній близькості до джерел. Саме таке розташування виробництва дозволяє зберегти всю повноту властивостей мінеральної води в кожній пляшці.

Вже кілька поколінь мінеральна вода з Березівського джерела відома під торговою маркою «Березовська». І нехай хтось вибирає її, щоб поправити своє здоров’я, а хтось, щоб освіжитися в жаркий день або просто втамувати спрагу, і ті й інші знають напевно, що мінеральна вода «Березовська»-незмінний супутник здорового способу життя. Тому воду у фірмових пляшках зеленого кольору сьогодні можна зустріти майже скрізь, і вона завжди до речі: в колі сім’ї і на роботі, на початку шляху і коли відчуваєш втому, на тренуваннях і коли перемагаєш, на вулицях і там де їх немає.

2021р.

З кожним роком мінеральну воду “Березівська” вибирають для себе все нові і нові споживачі. Приєднуйтесь!